»Kajenje elektronskih cigaret je bilo vladam in skupnostim po vsem svetu predstavljeno kot terapevtski izdelek, ki naj bi dolgotrajnim kadilcem pomagal opustiti kajenje. Ni bilo predstavljeno kot rekreativni izdelek, zlasti ne kot izdelek, namenjen našim otrokom, vendar je postalo prav to.«
»Otroci, ki začnejo kaditi elektronske cigarete, pa imajo od tri do štirikrat večjo verjetnost, da začnejo kaditi tudi navadne cigarete.«
»Za elektronske cigarete je najprej veljalo, da so lahko varna alternativa kajenju, vendar vemo, da to ni res.«
»Podatki kažejo, da večina uporabnikov elektronskih cigaret istočasno kadi tudi navadne cigarete.«
»Elektronske cigarete vsebujejo številne škodljive, rakotvorne in dražilne snovi.«
»Preveč mladih uporablja elektronske cigarete, zato smo se odločili ukrepati.«
»Velika večina elektronskih cigaret vsebuje nikotin in otroci postajajo odvisni.«
»Večina mladostnikov začne uporabljati elektronske cigarete prav zaradi različnih arom.«
»Če smo še pred nekaj leti verjeli, da bo enotna embalaža zabila še zadnji žebelj v krsto tobačnih podjetij, je zdaj jasno, da bodo še pred dejanskim začetkom izvajanja člena tobačnega zakona o enotni embalaži imela kar precej alternativnih možnosti, ki jih ta ukrep ne bo pokrival. Kot vidimo, so to elektronske cigarete, pa tudi izdelki, ki se ogrevajo in ne gorijo, tobak za oralno rabo ipd. Zanimivo je, koliko potencialov za regulacijo te smrtonosne industrije še imamo pri nas, zato je po moji oceni stroga regulacija, ki smo jo v Sloveniji uvedli leta 2017, le začetek.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju